Śledź mnie w sieciach społecznościowych!

Poniżej wyświetla się jedyny blok reklamowy na tej stronie.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za wyłączenie aplikacji blokujących reklamy, dziękuję

Witaj,
jeśli trafiłeś na tą stronę, to znaczy, że albo chciałeś przeczytać parę słów o autorze tej strony albo zrobiłeś to przypadkowo.

Tak czy siak, będę wdzięczny za poświęconych parę chwil i przeczytanie paru zdań poniżej.

Nazywam się Paweł Radomski, fotografia to pasja, która nawiedziła mnie ok roku 2006 za sprawą mojego przyjaciela. Nie mam w sobie żadnej zdolności artystycznej, nie potrafię malować, grać na instrumencie czy ślicznie śpiewać, nie mam natomiast problemu z naciśnięciem spustu migawki aparatu oraz spoglądaniem przez wizjer aparatu - kadry dostarcza mi natura i to co stworzył człowiek - jest to forma wyrażania siebie, którą uprawiam do dziś.

Efekty pasji fotograficznej możecie zobaczyć w GALERII FOTOGRAFICZNEJ

Z Astrofotografią sprawa ma się troszkę inaczej, od najmłodszych lat chodziłem z głową podniesioną do góry, uwielbiałem patrzeć się na tysiące małych świetlistych punkcików i zastanawiać się "co tam się kryje". Potem przyszła szkoła, jedna, druga, trzecia, różne życiowe wydarzenia, które nie pozwoliły rozwijać się pasji.

W 2009 roku nagły przebłysk pomysłu w mojej głowie zapytał mnie "a może by tak robić zdjęcia nocnego nieba?"... i tak się zaczęło. Od pomysłu do realizacji nie upłynęło dużo czasu, kupiłem sprzęt i dopiero wtedy okazało się jak trudną sztuką jest astrofotografia. Z czasem jednak poznałem jej tajniki i z powodzeniem uprawiam ją do dziś.

Dzieci pasji astrofotograficznej umieściłem w GALERII ASTROFOTOGRAFICZNEJ

Ten dział to chyba odpowiednie miejsce na podziękowania, a więc chciałbym bardzo podziękować mojemu przyjacielowi Łukaszowi Szczepańskiemu, za wsparcie, podtrzymywanie na duchu w ciężkich chwilach zwątpienia i za uświadomienie mi jak bardzo w życiu potrzebny jest prawdziwy przyjaciel.

Maćkowi Kapkowskiemu i Adamowi Jesionkiewiczowi chciałbym podziękować za ogrom wsparcia astrofotograficznego oraz odpowiedzi na najgłupsze pytania oraz, ponad wszystko - mojej jedynej, najjaśniejszej gwieździe - Oli, za to, że jest :-)

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia stron powyżej wymienionych osób - są pełne pięknych zdjęć.

O mnie

Paweł Radomski

Rocznik '79

Działalność

  • Prowadzenie warsztatów obróbki astrofotografii na zlotach astronomicznych we współpracy z PTMA Lublin
  • Członek rady ekspertów Polskiego APOD'a (Astronomy Picture of the Day)
  • Sukcesy

  • 3 miejsce w konkursie astrofotograficznym organizowanym przez portal optyczne.pl
  • Wyróżnienie w konkursie astrofotograficznym AstroCamera
  • Kilkukrotne zwycięstwo w konkursie na astrofotografię miesiąca Forum Astronomicznego
  • 3 miejsce w międzynarodowym konkursie astrofotograficznym AstroCamera 2020 - IC2574